Tworzenie ankiety

Oto szybkie wprowadzenie w proces tworzenia ankiety, formularza, testu lub quizu. Krótki filmik poniżej prezentuje proces tworzenia. Jeżeli nie lubisz oglądać filmików. Poniżej znajduje się szczegółowy opis.

Jak stworzyć ankietę krok po kroku

1. Po utworzeniu konta kliknij Utwórz, aby przygotować swój pierwszy formularz.

2. Serwis automatycznie przeniesie Cię do zbioru gotowych szablonów, które podzielone są na kategorie. Jeśli zdecydujesz się korzystać z gotowych szablonów, możesz z łatwością edytować je pod względem merytorycznym i graficznym. Z gotowymi szablonami możesz zapoznać się także na naszej stronie głównej w zakładce Przykłady

3. Jeśli chcesz stworzyć formularz od podstaw, kliknij Utwórz pusty formularz w lewym górnym roku strony. 

4. Wprowadź nazwę ankiety. Bez problemu będziesz mógł ją później zmienić

5. Po dodaniu nazwy i zatwierdzeniu zostaniesz przeniesiony do modułu tworzenia ankiety. 

6. Ankietę warto zacząć od dokładnego przygotowania strony tytułowej. W panelu po prawej stronie możesz zaznaczyć opcję dodania grafiki i szerszego komentarza, w którym możesz dodać najważniejsze informacje dotyczące ankiety. 

7. Po lewej stronie możesz dodać pytania. Opis rodzajów pytań znajdziesz w naszych pozostałych artykułach pomocy. 

8. W zakładce wygląd możesz dostosować ankietę pod kątem graficznym. Możesz skorzystać z gotowych szablonów lub ustawić własną kolorystykę. W zakładce Projektuj możesz dodać własne tło ankiety.

9. Kolejne zakładki w panelu po lewej stronie pozwalają ustawić logikę przejść, punktację lub zastosować ukryte zmienne.

10. W zakładce Ustawienia możesz m.in. dodać własne logo (w pakiecie Biznes), ustawić losową kolejność pytań i ustawić wszelkie zabezpieczenia ankiety. 

11. Jeśli formularz jest już gotowy, warto go przetestować i sprawdzić czy nie zawiera żadnych błędów.

12. Po przetestowaniu formularza, należy przejść do zakładki Udostępnianie. Znajdziesz tam wszystkie metody udostępniania formularzy dostępne w serwisie.

13. W trakcie przeprowadzania badania, w zakładce Analiza możesz monitorować napływające wyniki w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu badania także w zakładce Analiza możesz filtrować odpowiedzi, generować raporty czy tworzyć tabele krzyżowe

Czy ten artykuł okazał się pomocny? Dziękujemy za ocenę Wystąpił problem z przesłaniem oceny, spróbuj ponownie.

Dalej potrzebujesz pomocy? Kontakt z nami Kontakt z nami