Tworzenie logiki przejść w ankiecie

W sytuacji kiedy chcesz uzależnić wyświetlanie kolejnych pytań od wcześniej udzielonych odpowiedzi to moduł Logika jest dobrym miejscem. Dzięki tworzeniu reguł przejść możesz wyświetlić tylko te pytania które dotyczą osoby wypełniającej, uatrakcyjniać utworzone quizy, a nawet tworząc koszyki zakupowe do zamówień. Ponadto Logika nadaje się świetnie do tworzenia bardziej osobistych formularzy.

Przykład ustawienia logiki przejść

Mamy stworzoną ankietę satysfakcji, w które znajdują się 4 pytania. Pierwsze pytanie to ocena w skali 1-5 oparta na buźkach oraz 3 pytania otwarte, które uzasadniają wybór. Chcemy wyświetlić tylko jedno pytanie otwarte w zależności od wybranej oceny. Oczywiście można skorzystać z jednego pytania otwartego, ale dzięki logice, możemy jeszcze w formularzu zareagować na udzieloną ocenę i w przypadku niskiej oceny przeprosić klienta i spytać co możemy poprawić. Taka budowa treści zdecydowanie zwiększa współczynnik wypełnień ankiety i daje lepsze odpowiedzi uzasadniające.

W celu utworzenia reguł przejść należy wejść w zakładkę Logika - ikonka jest zaznaczona na obrazku powyżej. Po wejściu w moduł Logika ukaże nam się lista pytań z możliwością dodania do nich reguł.

Chcąc uzyskać opisany wcześniej efekt wyświetlenia pytań, do pierwszego pytania dodamy 3 reguły:

  • w przypadku oceny 1-3 przejdziemy do pytania 2
  • w przypadku oceny 3 przejdziemy do pytania 3
  • w przypadku oceny 4-5 przejdziemy do pytania 4

Oto dodane reguły:

Należy jeszcze dodać reguły do pytań tekstowych, korzystając z opcji dodania reguły, która działa w każdym przypadku przechodzi do końca ankiety, oto jak to powinno wyglądać:

Teraz można przetestować ankietę.

W przypadku problemów z ustawieniem reguł jesteśmy zawsze gotowi do pomocy

Czy ten artykuł okazał się pomocny? Dziękujemy za ocenę Wystąpił problem z przesłaniem oceny, spróbuj ponownie.

Dalej potrzebujesz pomocy? Kontakt z nami Kontakt z nami