Identyfikacja wypełniających

W celu identyfikacji wypełniających można skorzystać z trzech metod:

Pytanie identyfikujące

Najprostszą metodą identyfikacji wypełniających jest dodanie pytania w formularzu w którym osoba wypełniająca ma wprowadzić dane które pozwolą Tobie ją zidentyfikować, mogą to być dane personalne, ale również unikalny kod przekazany tej osobie.

Zaproszenia e-mail

Korzystając z tej metody wysyłamy zaproszenia e-mail na dodane w systemie adresy e-mail. Przy włączonej w Ustawieniach opcji "Formularz dostępny tylko na zaproszenia e-mail" można wejść na formularz tylko za pomocą takiego linku z zaproszenia. Link jest ważny na jedno wypełnienie i po wypełnieniu wiąże odpowiedź z adresem e-mail na jakie zostało wysłane zaproszenie.
Istnieje możliwość niełączenia odpowiedzi z adresem e-mail. W takim wypadku przy wysyłce zaproszeń należy odznaczyć opcję "Śledź odpowiedzi odbiorców".

Ukryte zmienne 

Trzecią opcją są Ukryte Zmienne (Edytor - ikonka oka). Pozwalają one na dodanie do adresu formularza zmiennej, która przy udzieleniu odpowiedzi zapisywana jest razem z odpowiedzią. Za pomocą takiej zmiennej można identyfikować wypełniających i eliminować duplikaty. 
Czy ten artykuł okazał się pomocny? Dziękujemy za ocenę Wystąpił problem z przesłaniem oceny, spróbuj ponownie.

Dalej potrzebujesz pomocy? Kontakt z nami Kontakt z nami