Pytanie suwak

Suwaki to angażujący i interaktywny rodzaj pytań ankietowych. Jak to działa? Respondent klika przycisk i przeciąga go lub przesuwa wzdłuż poziomej linii, wskazując na jego pozytywne lub negatywne odczucia w stosunku do określonego stwierdzenia lub pytania.

  • Możesz użyć pytania typu suwaka jako bardziej interaktywnej alternatywy dla pytania z tabelą macierzową. Zamiast po prostu wybierać punkt skali, respondenci przeciągają pasek, aby wskazać poziom preferencji:

  • Zbierz opinie na temat wielu aspektów: pytanie suwak umożliwia zbieranie opinii na temat wielu kwestii związanych z tym samym pytaniem za jednym razem. Nie musisz więc dodawać wielu pytań:

W panelu po prawej stronie możesz zmienić zakres skali (od 0 do 100) oraz ukryć segmenty lub etykiety. 

  • Pytanie suwak świetnie sprawdzi się także w ankietach satysfakcji, gdzie w ramach jednego pytania możesz możesz poznać opinie dotyczącą więcej niż jednej kwestii:

Pytania z suwakiem są szczególnie przydatne, gdy respondenci chcą wprowadzić odpowiedź między dwiema cyframi. Na przykład załóżmy, że dostępne opcje to pięć, dziesięć, piętnaście i dwadzieścia. Co jeśli respondenci chcą odpowiedzieć na trzynaście? W takim przypadku wybiorą wybór, który nie przypomina ich rzeczywistej odpowiedzi. Może to prowadzić do niedokładnych wyników, a tym samym niedokładnych spostrzeżeń. Pytania ze skalą suwakową usuwają to ograniczenie pytań wielokrotnego wyboru i pozwalają respondentom wybrać dowolną opcję od zera do stu. 

Czy ten artykuł okazał się pomocny? Dziękujemy za ocenę Wystąpił problem z przesłaniem oceny, spróbuj ponownie.

Dalej potrzebujesz pomocy? Kontakt z nami Kontakt z nami